VÍZTISZTÍTÓK

SZŰRT VIZET MINDENKINEK


Mi a KDF?

Az angol Kinetic Degradation Fluxion [Kinetikai (mozgási) degradációs (lebontás, szétbontás kémiában) folyamat] rövidítése. Ez a KDF egy nagyon nagy tisztaságú réz-cink ötvözet, melynek működése azon az alapvető kémiai folyamaton alapszik, amit redox (redukció-oxidáció) folyamatnak hívunk. Kémiai értelemben az oxidáció elektron leadást, a redukció elektron felvételt jelent. Ezen formula segítségével a klórt és a nehézfémeket távolítják el a vízből. A KDF réteg úgy távolítja el az egészségre veszélyes klórt és a vízben oldott nehézfém kationokat, hogy belőlük elektron átadásával egyrészt ártalmatlan klorid ionokat, illetve kősót, másrészt a réz-cink ötvözethez tapadó, és így a szűrőben maradó elemi fématomokat hoz létre. Ez a vegyi eljárás enyhén antibakteriális, alga- és gombaölő hatású és csökkenti a vízkőlerakódást. Azáltal akadályozza meg a baktériumok, algák, gombák elszaporodását, hogy a redox folyamat hatására keletkező elektrolit a mikroorganizmusok számára elviselhetetlen környezetet teremt.

A KDF felhasználási területei

KDF víztisztítás

A KDF formulát ipari környezetben a vizek előkezelésére használják; elsődleges víztisztítási eljárásként is, illetve szennyvizek tisztítására is alkalmazzák. Általában szénszűrő helyettesítésére vagy annak kiegészítéseként használják. A KDF formula meghosszabbítja a szénszűrők élettartamát és növeli azok hatékonyságát. (Amerikában klinikai laboratóriumokban, mosodákban használják, sőt az egyik legnagyobb farmergyártó cég is ilyen szűrőt használ előkezelésre, amivel jelentős költségmegtakarítást is elért.)

Magasabb hőmérsékletű víz esetén is hatékonyan működik a KDF, ezért a ma ismert legtökéletesebb módja a zuhanyvíz (vagy kádba engedett víz) szűrésének. A KDF technológia a zuhanyszűrőkbe építve mára már elterjedt a háztartásokban, elsősorban Amerikában, Nyugat-Európában és a Távol-Keleten, mivel magasabb hőmérsékletű és gyorsabb átfolyású víz esetén is hatékonyan működik.

A KDF zuhanyszűrő célja, hogy ... 

1. ...eltávolítsa a vízből az egészségre ártalmas klórt és klórszármazékokat, fémeket (pl.: ólom, higany, vas, arzén);
 

2. ...ezáltal csökkentse a betegségek (pl. ekcéma) kialakulásának veszélyét;
 

3. ...plusz megakadályozza a bőr kiszáradását, öregedését, hámlását, viszketését, ezáltal egészséges, rugalmas bőrt, illetve selymes, csillogó hajat biztosítson;
 

4. ...továbbá negatív ionok vízbe juttatásával élénkítő, frissítő hatást fejtsen ki.

A KDF szűrő hosszútávon képes eltávolítani a vízből az egészségre ártalmas klórt, mivel azt nem magába gyűjti, hanem a vízben lévő nátriummal kötésbe hozva kősóvá alakítja. (A kősó jelenléte fürdővizeinkben kimondottan előnyös -lásd fürdősók-, mert mindent kiszív a pórusokból, ami nem oda való!) A zuhanyszűrő emellett megszünteti a víz kellemetlen szagát és mellékízét, gátolja a vízkő képződését.

A KDF technológia négy világszervezet tanúsítványát is megszerezte (ISO, NSF, WQA, EPA). 1991-ben az Amerikai Környezetvédő Hivatal (EPA) "baktériumírtó készüléknek" nevezte el a KDF formulát, mivel felismerték, hogy szénszűrővel alkalmazva megöli a baktériumokat.

A KDF felfedezője és a termék háttere

KDF víztisztításA KDF technológiához Don Heskett (Morton Salt cég) neve fűződik. A 60-as évek közepén elkezdett egy új, kísérletiKDF víztisztítás technológia kifejlesztését, melyben szén blokkot használt elzáró közegként, hogy a vízből a szennyezőanyagokat kiszűrje. Később 1972-ben Bill Stegerrel dolgozott azon, hogy kifejlesszék a vízkezelési iparág legelső nem-elektromos vízlágyítóját. Mindkét fejlesztés újszerű volt, de meg is előzték korukat. 1984-ben Don Heskett egy kísérlet során, ahol cementet használt kötőanyagként a szénszűrő betéthez, felfedezte -bár teljesen véletlenül- azt a félelmetes hatást, melyet a réz-cink ötvözet gyakorolhat a klórra. Egy réz golyóstoll-betétet használt, hogy klór tartalmú vegyszereket megkeverjen. Amikor észrevette, hogy a piros szín eltűnik -mely a klór jelenlétét mutatta- kíváncsisága felülkerekedett és következő nap különféle vegyszerekkel kísérletezett. Felfedezte az elektrokémiai oxidációs folyamat, az ún. redox folyamat lényegét, mely a klórból kloridot csinál. Ezzel teljesen új utat nyitott a vízkezelési eljárások területén. Licenc szerződést kötött a Zinc Corporation of America céggel, hogy azok KDF formulát gyártsanak. Hamarosan a vízkezelési ipar ezt az eljárást kezdte el alkalmazni. 1987-ben az eljárást szabadalmaztatták. A KDF FT, Inc. (http://www.kdfft.com) a Nemzetközi Vízügyi Egyesülés (WQA) tagja lett. A WQA 1997-ben a KDF formulát felvette a "Szakkifejezések és Háztartási Vízfeldolgozási Módszerek Listájára". A KDF formula ezenkívül megfelel az EPA és az FDA által előírt, az ivóvízben található réz és cink mennyiséget előíró szabványnak is.


Weblap látogatottság számláló:

Mai: 23
Tegnapi: 1
Heti: 26
Havi: 122
Össz.: 41 378

Látogatottság növelés
Oldal: Mi a KDF?
VÍZTISZTÍTÓK - © 2008 - 2024 - viztisztito.hupont.hu

A weblap a HuPont.hu weblapszerkesztő használatával született. Tessék, itt egy weblapszerkesztő.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »